Artykuł opisuje dość powszechne natomiast nierzadko spotykane błedy w żywieniu psów. Dowiedz się kiedy tłumić powstawaniu nadwagi między czworonogów, zadbaj o profilaktykę zdrowotną Twojego zwierzaka w tej chwili teraz.

Nigdy nie spotkałem w życiu żadnego właściciela psa, któremu dola jego czworonoga byłby obojętny. Zwłaszcza w Polsce, gdzie możemy spotkać policja różnych ras w mało co każdym domu.

Kochamy nasze psy, i głównym wyrazem tego pięknego uczucia jest dosadnie masowe m.in ich przekarmianie, obecnie coraz to częściej można spotkać na ulicach czteronożne, obrośnięte lśniącą sierścią (to następstwo dobrej jakości karmy) słodkie a szczekające kuleczki.

Jakie są główne grzechy żywieniowe? Oto subiektywny ranking.

Przekarmienie

Trudno jednoznacznie podać do wiadomości jego główne powody, jakkolwiek pożądane byłoby spojrzeć na dostępne na rynku karmy, zwłaszcza suche, bowiem te są w tym momencie w największym stopniu popularne. Najogólniej możemy wyróżnić praktycznie dwie rodzaje dostępnych karm: te powszechnie reklamowane, tańsze a dostępne w większości niespecjalistycznych sklepów (typu np. Tesco, Real, Lidl, Intermarche i innych mniejszych) i mniej usilnie reklamowane w TV, najczęściej droższe, dostępne tylko w sklepach zoologicznych bądź u weterynarzy. Różnica, z wyjątkiem oczywistą jakością produktu (chociaż i spośród tym bywa różnie) , polega po największej części na wartości energetycznej zawartej w obu rodzajach pokarmu.

W przypadku karm lepszych, ich atut energetyczna jest większa aniżeli w przypadku tańszych, kłopot pojawia przeważnie w momencie przejścia z sucha karma dla kota royal canin gorszego produktu na lepszy. I tak, pełni samozadowolenia, spośród podniesioną samooceną kupujemy karmę wyższej jakości, najlepszy przyjaciel człowieka jest szczęśliwy, merda ogonem, futro spośród każdym dniem robi się piękniejsza. Poziom zadowolenia wzrasta tudzież wzrasta, natomiast wraz z przedtem prestiż naszego pupila. Dlaczego? Ponieważ po przejściu z gorszej na lepszą karmę w dalszym ciągu podajemy identyczne porcje pokarmu, a w pobliżu wspomnianej uprzednio wartości energetycznej, racja pokarmowa jest po prostu nadto kaloryczna. Jeśli nawet zastosujemy się aż do zaleceń producenta tudzież będziemy podawać odpowiednią kwant porcji, to spotka nas pozostały problem, otóż, psisko przyzwyczajony do wcześniejszych rodzajów karmy będzie bez ustanku prosił o więcej. A nam będzie z trudem zatrzymać jego błagalnym gestom tudzież ulegniemy.
Częstotliwość

Osobiście jestem zwolennikiem podawania kilku posiłków dziennie, np. w ilości 2-3 na dobę. Dzięki takiemu postępowaniu czworonóg nie jest "objedzony" zaś ślamazarny po zaserwowaniu tylko jednego posiłku.
Przekąski

Tak, są praktyczne, przydają się w różnych sytuacjach. Ale nie każdy obok ich podawaniu zastanawia się powyżej ograniczeniem dziennej dawki pokarmu. Według zaleceń większości producentów, przekąski nie powinny przekraczać 10 -15% dziennej dawki pokarmowej oraz uważam, iż trzeba się spośród tym zgodzić.
Mieszanie karmy

Chcąc bardziej podeprzeć posiłki, sporo właścicieli miesza karmę mokrą z suchą. W tym wypadku trzeba pomnieć o wzajemnym uzupełnianiu się obu posiłków. Potrzeby kaloryczne psa nie ulegają zmianie, skutkiem tego musimy pamiętać, że gdyby podajemy przy użyciu kilka dni odpowiednią miarkę suchej karmy natomiast do tego raz na jakikolwiek czas, np. puszkę to w takim wypadku wypada ograniczyć odpowiednią dawka suchego pokarmu.

Warto zasymilować powyższe zasady, z powodu temu utrzymamy naszego pupila w lepszej kondycji, tudzież w pobliżu okazji damy w sam raz wzorzec aż do naśladowania gwoli znajomych tudzież wszelkich pozostałych wielbicieli czworonogów.

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.